DOLAR 18,8109 % 0.09
EURO 20,4039 % 0.06
GRAM ALTIN 1.160,61 % -0,03
ÇEYREK A. 1.897,59 % -0,03
BITCOIN 438.175 -3.062
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

2 gün

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2021 - 19:07

/ 1 views kez okundu.
2 gün

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile Arife ve Ramazan Bayramı’nın birinci günü sokağa çıkma yasağını kaldırdı.

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgede, ş-ehit ailelerinin arife günü ve bayramın ilk günü “tam kapanma” kısıtlamalarından muaf tutulacağını açıkladı. “Ş-ehit Ailelerinin K-abristan Ziyaretleri” konulu genelgede, ş-ehit ailelerinin, dini bayramlar vesilesiyle gerçekleştirdikleri ş-ehitlik ziyaretlerinin özel vakitler olduğu belirtildi. Genelgede şunlar kaydedildi:

– Devlet olmanın temel sorumluluğu ş-ehit ailelerinin bu haklı isteklerine, s-algınla mücadele tedbirlerini de göz önünde bulundurarak karşılık vermek ve onların gönül rahatlığıyla şehitleriyle buluşmalarını sağlamaktır.

– Ş-ehit aileleri, Arife ile Ramazan Bayramı’nın ilk gününde ş-ehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

– Bayram bundan önce valilik/kaymakamlıklar tarafından ilgili kurumlarla koordineli şekilde tüm ş-ehit m*-zarlarının bakım/onarım çalışmalarıyla temizlik işleri tamamlanacak.

– Ş-ehit aileleri k-abristan ziyaretlerine kendi istek ve olanakları doğrultusunda belirtilen günlerde diledikleri zamanda gidebilecek.

– Vali ve kaymakamların koordinasyonunda il/ilçe emniyet müdürlükleri ya da jandarma komutanlıkları tarafından illerinde/ilçelerinde bulunan ş-ehit aileleri ile daha önce irtibat sağlanacak ve gerekli durumlarda ş-ehit ailelerinin k-abristan ziyaretleri için ulaşım aracı ve refakatçi personel görevlendirmesi yapılacak.

– Din görevlilerince ş-ehitliklerde dua okunması için valilik/kaymakamlıklar tarafından il/ilçe müftülükleri ile gerekli koordinasyon sağlanacak.
– Ş-ehit ailelerinin, ş-ehitlik ziyaretlerinin huzur içerisinde gerçekleştirilebilmesi için vali ve kaymakamlar ile kolluk birimlerince gerekli hassasiyet gösterilecek.