DOLAR 18,8157 % 0.06
EURO 20,4907 % -0.04
GRAM ALTIN 1.166,34 % -0,01
ÇEYREK A. 1.906,97 % -0,01
BITCOIN 439.619 -0.156
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

Çözümü

Son Güncelleme :

05 Mayıs 2021 - 20:44

/ 0 views kez okundu.
Çözümü

Bel fı-tığı genel olarak ilerleyen yaşlarda meydana gelen bir kıkırdak sorunlarıdır. İlerleyen yaşta olacağı gibi genç kişilerde de meydana gelebilir. Omurgalar arasında bir koruyucu olarak görev alan yapının aşınması, taşması gibi durumlardan dolayı ağrılar meydana gelmektedir.

Bel Fıt-ığı Sebepleri Nelerdir? Aşırı kilo, Ağır yük kaldırma, Ani kaldırma hareketleri, Hareketsizlik, Genel yaşlanma belirtileri, Bel Fıt-ığının Belirtileri Nelerdir? Ayak kısımlarında karıncalanma hissi ve uyuşma, Kasların güçsüzleşmesi, Genel v-ücut aktivitelerinde yavaşlama, Belde a-cı çekme, Ayaklara ulaşan ağr-ılar, İdrar kaçırma sorunları, gibi maddeler bel fıt-ığının ilk belirtileri olarak gösterilebilir.

Bel Fı-tığı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Genel olarak ilk evrelerde tedavisi biraz daha basittir. İlerlemeden müdahale edilmesi gerekir. Belirtileri taşımanız durumlarda sıcak veya soğuk uygulama, egz-ersiz, masaj gibi bazı maddeler vardır. Bazı durumlarda da korse kullanımı tavsiye edilmektedir. Mutlaka doktora danışıp hareket etmenizi öneriyoruz.

Bel Fı-tığı Ağrıları ve Tedavisi İçin Kür Tarifi. Saracoglu hocamızdan bel fıt-ığı için bazı doğal kürler mevcut.

1: Kırkkilit Otu Kürü: 1-2 tutam kırk kilit otunu taze suyun içine atın. Bu doğal karışımı 15- 20 dakika kadar kaynayın. Soğuduktan sonra boyundan bel kısmına doğru masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 2 hafta kadar bu küre devam edin. Ağrılarınızın hafiflediğini hissedeceksiniz.

Aynı şekilde bu karışımı 2 hafta uyguladıktan sonra ardıç yağını da kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde boyun kısmında bel kısmına doğru masaj yaparak uygulayacağız. Kürü genel olarak basit ağrılar için geçerlidir. İlerlemiş f-ıtık durumların bu kürün etkisi olmayabilir veya az olabilir. Bu yüzden her durumda da mutlaka doktora danışmanızı tavsiye ediyoruz.