DOLAR 18,8116 % 0.01
EURO 20,4382 % -0.29
GRAM ALTIN 1.164,91 % -0,14
ÇEYREK A. 1.904,63 % -0,14
BITCOIN 443.953 0.441
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 11°
Google News

Değişiyor

Son Güncelleme :

14 Mayıs 2021 - 14:30

/ 0 views kez okundu.
Değişiyor

Türkiye’de artan va-ka sayısı sebebiyle alınan tam kapanma kararı sayesinde K-1-9 hastalarının sayısı gittikçe düşmeye başladı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu tam kapanmadan dolayı bir hayli bunalan ve maddi sıkıntılarla yüzleşen Türk halkına müjdeli haberi sonunda duyurdu. Ramazan Bayramı’nın ardından temkinli bir biçimde normalleşme sürecine geçiş yapılacağını ifade etti. Normalleşme süreciyle ilgili kulislerin ışığında üç aşamalı bir plan izleneceği gün yüzüne çıkıyor.

Cnnn Türk’te paylaşılan bir son dakika haberine göre ilk etapta İstanbul, İzmir ve Ankara gibi Türkiye’nin önde gelen büyükşehirlerinden tam kapanma kararından dolayı farklı yerlere seyahat eden vatandaşların ikamet noktalarına nasıl geri dönüş sağlayacağı gündemde tartışılıyor.

Mantıklı ve p-andemi sürecinin seyrini bozmayacak bir plan üretilmeye çalışılıyor. Bahsi geçen seyahat etmiş olan vatandaşların bölüm bölüm yaşadıkları şehirlere kabul edilme ihtimali konuşuluyor. Pazartesi gününden itibaren uygulanmaya planlama ışığında evvela restoran, kafe ve lokantalar tekrar açılarak hizmet sunmaya başlıyor ancak hizmetleri fakat saat akşam 20:00’ye kadar sınırlı olmak kaydıyla.

Mevcut uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlamaları ise artık saat 19:00’da değil p-andeminin daha önceki aşamalarında da uygulanmış olduğu gibi 21:00’den sonra uygulanmaya başlanacak. İlK aşamada sokağa çıkma yasağının pazar günü de devam ettirilmesi planlanıyor. Öğrenciler içinse ne yazık ki aynı müjdeli haberler geçerli değil. Okullar henüz kapalı kalacak ve mevcut uzaktan eğitim şartları güncelliğini muhafaza etmeye devam edecek.