DOLAR 18,8191 % 0.11
EURO 20,4279 % 0.16
GRAM ALTIN 1.164,20 % 0,28
ÇEYREK A. 1.903,46 % 0,28
BITCOIN 439.096 -2.611
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Detay

Son Güncelleme :

11 Nisan 2021 - 17:31

/ 1 views kez okundu.
Detay

Org-anize s-uç örgütü elebaşı Sedat Peker Kuzey Makedonya po-lisi tarafından sınır dışı edilip Kosova’ya sığındı. S-edat P-eker’in Türkiye’de bulunan adamlarına yedi ilde dün eş zamanlı olarak op-erasyonlar düzenlendi. Yapılan op-erasyon sonrası Sedat Peker’in villada yapılan aramada bir detay dikkatlerden kaçmadı. Ortaya çıkan ayrını herkesi şoke etti…


S-edat P-eker ve ekibine yönelik dünkü ope-rasyonda gözaltına alınınların işlemleri sürüyor. Öte yandan Peker’in Beykoz’daki villasında çok dikkati çeken detaylar ortaya çıktı. P-eker onu kimse görmesin diye bakın ne yaptırmış… İstanbul polisi dün S-edat P-eker ve adamlarına yönelik 7 ilde eş zamanlı olarak ope-rasyon düzenledi. Oper-asyonda S-edat P-eker ve 10 adamı yakalanamazken, 52 ör-güt üyesi yakalandı. Öte yandan villada yapılan aramada bir detay dikkatlerden kaçmadı.

Savcılık kararıyla dün sabaha karşı harekete geçen İstanbul Org-anize Suçlarla Mücadele ekipleri, İstanbul merkezli Ankara, Hatay, Trabzon, Kocaeli, Konya ve Sakarya illerinde 121 adrese eş zamanlı olarak oper-asyonlar düzenledi. İnsansız hava araçları ile keşif yapılan ve özel harekat ekiplerinin katılımı ile gerçekleşen eş zamanlı olarak op-erasyonlarda 52 ör-güt mensubu adreslerinde yakalanarak gözaltına alındı.

S-edat P-eker’in villasında dikkati çeken detay: Sedat Peker’in villasına yapılan baskında havadan çekilen görüntülerde bir detay dikkatlerden kaçmadı. Kale gibi korunan villanın hemen yanında bulunan apartmanla arasına branda gerilmiş durumda. Brandanın Peker’in villasına bakan tarafına yeşil bir orman fotoğrafı yapıldığı görüldü. Villanın dolayında bulunan evlerin çeşitli önleme yöntemleriyle bahçeyi görmesi engellenmiş. Öte yandan villanın giriş kapısının üstünde Türk devletlerini temsil eden bayraklar dikkat çekti.

Beykoz sırtlarındaki Sedat Peker’in villasının bahçesinde büyükçe bir çocuk oyun parkı ve yüzme havuzu bulunduğu görüldü. Peker’in avukatının eşliğinde gerçekleşen arama çalışmalarında adresinde bulunamayan S-edat P-eker, yaklaşık 1,5 sene önce eğitimi ve geleceği için yurtdışında yaşamaya karar verdiğini açıklayarak Karadağ’a gitmişti.