Aktüel Haber; Haberler, Eğitim, Sağlık, Spor, Medya

Dolar kuru rekor üstüne rekor kırdı ekonomistler uyardı

90 views

‘Çözüm ekonomik değil siyasi’

Mustafa Sönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın bugünkü konuşmasında Merkez Bankası ve Saray’a mesaj gönderdiğini söyledi ve ekledi:

“Merkez Bankası’na vuruyor, Saray’a mesaj gönderiyor Elvan. Ama boşuna. Perşembeye faiz indirimi geliyor ve enflasyonun 5 puan altına iniyor faiz! Dolar da o güne kadar 11 tl olursa şaşırmayız. Çözüm ekonomik değil, siyasi. Hemen erken seçim ve hemen demokrasi.”

Özlem Derici Şengül de Elvan’ın sözlerini alıntılayarak “Arzuladığımız seviyeye ulaşmak için atmayı planladığınız adımları paylaşırsanız çok seviniriz” dedi.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. NOT: İçeriklerimizde reklam verenlerimiz çerezlerinize uygun gösterimler yapmaktadır. Sitemizde görsellerden ve yön tuşlarından galerileri gezebilirsiniz. Ayrıca Ekonomi haberleri, altın fiyatları, döviz kurları ve borsa hisse senetleri gibi günlük olarak piyasa verilerini sizlere ücretsiz sunuyoruz. Bu güncel kurlara göre bankanızdan kredi çekebilir ve kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.