Aktüel Haber; Haberler, Eğitim, Sağlık, Spor, Medya

Erzurum’da korkutan deprem heyelana yol açtı Yıkılan köyler ve enkazda kalanlar var

6 views

Bakan Kurum’dan açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada ekiplerin bölgeye yönlendirildiğini duyurdu: “Merkez üssü Erzurum’un Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi gerekli incelemeleri başlatmaları için bölgeye sevk ettik. Erzurum’umuza ve ülkemize geçmiş olsun.”

Köylerden yıkım haberleri geliyor

Mescitli Köyü Muhtarı Ali Rıza Aras köyde ağır hasarlı kullanılamayacak durumda evlerin olduğunu ancak can kaybı olmadığı için sevindiklerini söyledi.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. NOT: İçeriklerimizde reklam verenlerimiz çerezlerinize uygun gösterimler yapmaktadır. Sitemizde görsellerden ve yön tuşlarından galerileri gezebilirsiniz. Ayrıca Ekonomi haberleri, altın fiyatları, döviz kurları ve borsa hisse senetleri gibi günlük olarak piyasa verilerini sizlere ücretsiz sunuyoruz. Bu güncel kurlara göre bankanızdan kredi çekebilir ve kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.