Aktüel Haber; Haberler, Eğitim, Sağlık, Spor, Medya

Eşler O Görevden Kaçınırsa Neler Olur? İşte İslam Dinine Göre Eşlerin Yapması Gerekenler

599 views

İslam dinine göre kadın ve erkeğin birbirlerine göstermeleri gereken bakı sorumluluk var hakları vardır.Bu kıstas kadın, erkek olarak değişkenlik göstermez.

Allah, evli çiftlerin karı koca hayatını meşru kılmıştır. Kadının fiziki ve ruhsal sağlığını korumak amacıyla evli çiftlerin c-insel yaşamında bazı sınırlamalar vardır. Kadının adet ve lohusalık dönemlerinde, hacda ihramlı olduğu zamanlarda, dolaylı boşanma yöntemleri olan karşılıklı zarar vermeden kaynaklanan kefaret cezası yerine getirilinceye kadar eşiyle ilişkiye girmesi caiz değildir. Kadın bu durumlarda eşini reddetmelidir. Ayrıca rahatsızlık, halsizlik gibi durumlar yaşayan kadınlar da c-insel ilişki istemeyebilir. Böyle bir durumda c-insel ilişkiye girmek kadına zarar verir ve bu zarardan erkek sorumludur.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. NOT: İçeriklerimizde reklam verenlerimiz çerezlerinize uygun gösterimler yapmaktadır. Sitemizde görsellerden ve yön tuşlarından galerileri gezebilirsiniz. Ayrıca Ekonomi haberleri, altın fiyatları, döviz kurları ve borsa hisse senetleri gibi günlük olarak piyasa verilerini sizlere ücretsiz sunuyoruz. Bu güncel kurlara göre bankanızdan kredi çekebilir ve kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.