Aktüel Haber; Haberler, Eğitim, Sağlık, Spor, Medya

HASTALIK BAHANE HER ŞEY BU TEKNOLOJİ İÇİNMİŞ

2.450 views

Son zamanlarda teknolojiyi ilginiz olsun olmasın Metaverse kavramını duymaya başlamışsınızdır. Birçok kişi hayatında ilk defa duyduğu ‘Metaverse’ün ne anlama geldiğini merak ediyor. İlk olarak kelimenin kökenine inmek gerekirse “meta” Yunancada “sonra, öte” anlamına geliyor. Meta kelimesi ve İngilizcedeki “universe” kelimelerinin birleştirilmesi ile türetilen Metaverse de “evrenötesi” anlamını taşıyor.

Köken olarak “evrenötesi” anlamına gelen, şimdiki bilinen adıyla “Metaverse” terimi ne anlama geliyor. Metaverse nedir? Meteverse kavramı nereden geliyor? Metaverse evrenine ne zaman geçeceğiz? Metaverse geleceğin teknolojisi mi? Metaverse ve Zuckerberg arasında nasıl bir bağ var? Metaverse tehlikeli mi? Metaverse nasıl alınır? Metaverse kavramına dair her şey haberimizde yer alıyor.

google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. NOT: İçeriklerimizde reklam verenlerimiz çerezlerinize uygun gösterimler yapmaktadır. Sitemizde görsellerden ve yön tuşlarından galerileri gezebilirsiniz. Ayrıca Ekonomi haberleri, altın fiyatları, döviz kurları ve borsa hisse senetleri gibi günlük olarak piyasa verilerini sizlere ücretsiz sunuyoruz. Bu güncel kurlara göre bankanızdan kredi çekebilir ve kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.