DOLAR 18,8109 % 0.09
EURO 20,4039 % 0.06
GRAM ALTIN 1.160,61 % -0,03
ÇEYREK A. 1.897,59 % -0,03
BITCOIN 438.175 -3.062
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Pazartesi

Son Güncelleme :

13 Mayıs 2021 - 19:21

/ 0 views kez okundu.
Pazartesi

Salgına karşı a*şılama programında yeni aşamaya geçildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu gün itibariyle sağlık çalışanlarının eşlerini de a*şılamaya başlayacaklarını duyurdu.“BİR KERE DAHA TEŞEKKÜR EDERİM” Bakan Koca, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda sağlık çalışanlarının eşlerinin bu gün itibariyle randevu alabileceğini kaydederek, “Sağlık çalışanlarımıza bu zamana kadar gösterdikleri fedakarlık ve mücadele için bir kez daha teşekkürler” diye konuştu.

YENİ A*ŞILAR TÜRKİYE’YE ULAŞTI Türkiye’nin bir süredir tedarikinde sorun yaşadığı Çinli S-inovac işletmesinin üretmiş olduğu C-oronaVac a*şısının yeni partisi dün sabah Türkiye’ye gelmişti. Ankara Esenboğa Havalimanı’na indirilen a*şıların gelişiyle ilgili bilgilendirme Sağlık Bakanlığı tarafından yapıldı.

Bakanlığın açıklamasında “S-inovac işletmesinin üretmiş olduğu C-oronaVac a*şısının yeni partisini taşıyan uçak, sabah erken saatlerde Esenboğa Havalimanına iniş yaptı. Bu sevkiyat ile C-oronaVac aş*ısı, birkaç haftalık aranın ardından tekrar Türkiye’ye ulaşmış oldu” ifadelerine yer verildi.

Çin’den gelen a*şılar havalimanında gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü A*şı ve İlaç Deposuna nakledildi. A*şılar gerekli kontrollerin ardından Türkiye genelindeki hastanelere ve aile sağlığı merkezlerine sevk edilerek kullanıma sunulacak. Çinli firma ile toplam 100 000 000 doz a*şı için anlaşma yapılmıştı.